TS2950CT33 A3G
Part number:
TS2950CT33 A3G
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG LINEAR 150MA TO92-3
package:
Tape & Box (TB)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Supplier Device Package
    TO-92-3
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    12 mA
  • Voltage - Input (Max)
    30V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Max)
    3.3V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.45V @ 100mA