TS14002-C025DFNR
Part number:
TS14002-C025DFNR
describe:
IC REG LINEAR 2.5V 150MA 8-DFN
package:
Cut Tape (CT)
inventory 9682
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TJ)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V