TS14002-C023DFNR
Part number:
TS14002-C023DFNR
describe:
IC REG LINEAR 2.3V 150MA 8-DFN
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1600
minimum : 10000
quantity
unit price
price
10000
specifications
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TJ)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.3V