TS14002-C015DFNR
Part number:
TS14002-C015DFNR
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 1.5V 150MA 8-DFN
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1600
minimum : 10000
quantity
unit price
price
10000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TJ)
  • Package / Case
    8-VFDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    8-DFN (2x2)
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    200 µA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Control Features
    Enable
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.5V