TLS820D0ELV33XUMA1
Part number:
TLS820D0ELV33XUMA1
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 3.3V PG-SSOP-14-5
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Part Status
    Obsolete
  • Grade
    Automotive
  • Qualification
    AEC-Q100
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C (TJ)
  • Package / Case
    14-LSSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    PG-SSOP-14-5
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    80 µA
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Control Features
    Delay, Enable, Reset, Watchdog
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.35V @ 200mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    5 µA
  • PSRR
    63dB (100Hz)