TA78L012AP,WNLF(J
Part number:
TA78L012AP,WNLF(J
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG LINEAR 12V 150MA LSTM
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Part Status
    Obsolete
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -30°C ~ 85°C
  • Package / Case
    TO-226-3, TO-92-3 Long Body
  • Supplier Device Package
    LSTM
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Max)
    35V
  • Current - Output
    150mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    12V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    1.7V @ 40mA (Typ)
  • Current - Quiescent (Iq)
    6.5 mA
  • PSRR
    41dB (120Hz)