S-L2980A45MC-TF-U
Part number:
S-L2980A45MC-TF-U
describe:
IC REG LINEAR 4.5V 150MA SOT23-5
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.5V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.14V @ 50mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)