S-817B23AY-Z2-U
Part number:
S-817B23AY-Z2-U
describe:
IC REG LINEAR 2.3V 35MA TO92-3
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 2000
price
2000
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
  • Supplier Device Package
    TO-92-3
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    35mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.67V @ 10mA