S-817B14AMC-CWDT2U
Part number:
S-817B14AMC-CWDT2U
describe:
IC REG LINEAR 1.4V 20MA SOT23-5
package:
Cut Tape (CT)
inventory 1600
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    20mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.4V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    1.58V @ 10mA