S-817A25ANB-CUOT2U
Part number:
S-817A25ANB-CUOT2U
describe:
IC REG LINEAR 2.5V 35MA SC-82AB
package:
Cut Tape (CT)
inventory 1600
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    35mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.51V @ 10mA