S-817A11ANB-CUAT2U
Part number:
S-817A11ANB-CUAT2U
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 1.1V 20MA SC-82AB
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1600
minimum : 3000
quantity
unit price
price
3000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    SC-82A, SOT-343
  • Supplier Device Package
    SC-82AB
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    20mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.1V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    1.58V @ 10mA