S-1315C26-M5T1U3
Part number:
S-1315C26-M5T1U3
describe:
IC REG LINEAR 2.6V 200MA SOT23-5
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.6V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.28V @ 200mA
  • PSRR
    60dB (1kHz)