S-1313A31-A4T2U3
Part number:
S-1313A31-A4T2U3
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LIN 3.1V 200MA HSNT-4-B
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 10000
quantity
unit price
price
10000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    HSNT-4-B
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Control Features
    Enable
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.1V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.32V @ 100mA