S-1206B52-M3T1U
Part number:
S-1206B52-M3T1U
describe:
IC REG LINEAR 5.2V 250MA SOT23-3
inventory 1600
minimum : 3000
price
3000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    250mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    5.2V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.23V @ 100mA