S-1206B44-I6T2U
Part number:
S-1206B44-I6T2U
describe:
IC REG LINEAR 4.4V 250MA SNT-6A
inventory 1600
minimum : 5000
price
5000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Leads
  • Supplier Device Package
    SNT-6A
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    250mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.4V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.23V @ 100mA