S-1206B22-U3T1U
Part number:
S-1206B22-U3T1U
describe:
IC REG LINEAR 2.2V 250MA SOT89-3
inventory 1600
minimum : 1000
price
1000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Supplier Device Package
    SOT-89-3
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    250mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.2V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.36V @ 100mA