S-1206B13-M3T1U
Part number:
S-1206B13-M3T1U
describe:
IC REG LINEAR 1.3V 250MA SOT23-3
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1600
minimum : 3000
quantity
unit price
price
3000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    250mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.73V @ 100mA