S-11L10B32-I6T2U
Part number:
S-11L10B32-I6T2U
describe:
IC REG LINEAR 3.2V 150MA SNT-6A
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Part Status
    Obsolete
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Leads
  • Supplier Device Package
    SNT-6A
  • Current - Supply (Max)
    16 µA
  • Voltage - Input (Max)
    3.65V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.2V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.29V @ 100mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    900 nA
  • PSRR
    55dB (1kHz)