RT9078N-12GJ5
Part number:
RT9078N-12GJ5
describe:
IC REG LIN 1.2V 300MA TSOT-23-5
BUY NOW add to cart
inventory 4139
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
  • Supplier Device Package
    TSOT-23-5
  • Output Type
    Adjustable
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.2V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.57V @ 300mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)