RT9078-33GQZ
Part number:
RT9078-33GQZ
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 300MA 4-ZQFN
BUY NOW add to cart
inventory 2993
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    4-XDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    4-ZQFN (1x1)
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.22V @ 300mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)