LP5910-1.1YKAR
Part number:
LP5910-1.1YKAR
describe:
IC REG LINEAR 1.1V 300MA 4-DSBGA
package:
Cut Tape (CT)
inventory 6835
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Supplier Device Package
    4-DSBGA
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    350 µA
  • Voltage - Input (Max)
    3.3V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.1V
  • PSRR
    80dB ~ 25dB (100Hz ~ 2MHz)