LP5907UVE-3.2/NOPB
Part number:
LP5907UVE-3.2/NOPB
describe:
IC REG LINEAR 3.2V 250MA 4-DSBGA
package:
Cut Tape (CT)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 2500
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Supplier Device Package
    4-DSBGA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    250mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.2V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 250mA
  • PSRR
    90dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz)