LDLN025PU33R
Part number:
LDLN025PU33R
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 250MA 4-DFN
BUY NOW add to cart
inventory 6600
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    250mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.25V @ 250mA
  • PSRR
    80dB ~ 60dB (100Hz ~ 100KHz)