LDK320M18R
Part number:
LDK320M18R
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 1.8V 200MA SOT23-5
package:
Cut Tape (CT)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 4279
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    100 µA
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Control Features
    Enable
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.35V @ 200mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    90 µA
  • PSRR
    88dB ~ 48dB (120Hz ~ 10kHz)