LD39100PU33R
Part number:
LD39100PU33R
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 1A 6-DFN
BUY NOW add to cart
inventory 10328
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    6-VDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    6-DFN (3x3)
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    300 µA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Control Features
    Enable, Power Good
  • Current - Output
    1A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.4V @ 1A
  • Current - Quiescent (Iq)
    50 µA
  • PSRR
    65dB ~ 62dB (1kHz ~ 10kHz)