BD33FA1FP3-ZTL
Part number:
BD33FA1FP3-ZTL
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT89-3
package:
Cut Tape (CT)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 3452
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Supplier Device Package
    SOT-89-3
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    700 µA
  • Voltage - Input (Max)
    25V
  • Current - Output
    100mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    3V @ 100mA