AP7381-33V-A
Part number:
AP7381-33V-A
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA TO92
package:
Cut Tape (CT)
BUY NOW add to cart
inventory 5912
minimum : 1
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
  • Supplier Device Package
    TO-92
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    25 µA
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    1V @ 100mA