AP7343D-22W5-7
Part number:
AP7343D-22W5-7
describe:
IC REG LINEAR 2.2V 300MA SOT-25
inventory 1600
minimum : 3000
price
3000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-25
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.2V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.34V @ 300mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    60 µA
  • PSRR
    75dB (1kHz)