AP7341-12FS4-7
Part number:
AP7341-12FS4-7
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 1.2V X2-DFN10104
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 5000
quantity
unit price
price
5000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    4-XDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    X2-DFN1010-4
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
  • Control Features
    Enable
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.2V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.65V @ 300mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    50 µA
  • PSRR
    75dB (1kHz)